Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Celem naszych działań było promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach z innymi.

W tym dniu każdy kto mógł przyszedł do szkoły ubrany w kolorze ŻÓŁTYM, a klasa, która była najbardziej żółta otrzymała nagrodę niespodziankę.

W związku z tym, że powoli zanika kultura pisania listów ogłoszony został challenge dla klas polegający na napisaniu przydzielonej klasie listu pełnego życzliwości, przyjaźni i empatii. Tak przygotowane list zostały przekazane przydzielonym klasom.

We wszystkich klasach na lekcjach rozmawialiśmy na temat roli życzliwości w codziennym życiu. Na korytarzach szkolnych zawisły powiedzenia i cytaty dotyczące życzliwości. Uczniowie brali aktywny udział w akcji: „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”- dzielili się miłymi sentencjami i pozdrowieniami.

Cała społeczność szkolna zaangażowała się w przesyłanie sobie ciepłych słów i komplementów – wrzucając liścik do szkolnej skrzynki życzliwości.

W holu utworzona została TABLICA ŻYCZLIWOŚCI/ŻYCZEŃ I POZDROWIEŃ. Uczniowie przez cały tydzień mogli zapisywać na niej pozdrowienia oraz życzenia dla innych uczniów oraz dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Napełnieni siłą dobra płynącego od innych chcemy każdego dnia pielęgnować postawę życzliwości w relacjach społecznych.

Add your thoughts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content