Pomoc dla Mikołajka Świdra

W niedzielę 23 stycznia 2022r. w Remizie OSP w Rabie Wyżnej odbył się Koncert Noworoczny, w czasie którego zbierano pieniądze na rzecz  bardzo chorego Mikołajka- synka Pauliny Świder zd. Łaś- absolwentki naszej Szkoły.

Przypominamy, że Mikołaj urodził się w 32 tygodniu ciąży w bardzo ciężkim stanie. Z powodu wrodzonej wady płuca, zwyrodnienia gruczolakowato-torbielowatego typu III musiał być operowany w 5 dobie życia. Mikuś zwycięża i pokonuje trudności każdego dnia, ponieważ w okresie okołoporodowym doszło w jego główce do wylewów IV stopnia. Ma zmiany niedokrwienne, niedotleniowe i określane jako leukomalacja okołokomorowa. W 7 miesiącu życia pojawiły się pierwsze napady padaczkowe, zdiagnozowano zespół Westa. Od tego czasu musi przyjmować dwa leki przeciwpadaczkowe i dodatkowo jeżdzić do Krakowa co 2 tygodnie na podanie domięśniowo sterydów. Skutki leczenia są ogromne, ale na ten moment niweluje to napady padaczkowe. Mikołaj w październiku skończył rok, ale nie rozwija się jak inne dzieci. Skutecznie utrudniają mu to zmiany w główce oraz leki przeciwpadaczkowe i sterydy. Nie chodzi, nie siedzi, nie raczkuje, nie jest w stanie nawet kontrolować główki. Jednak każdego dnia pokazuje jak bardzo chce żyć…

Cieszymy się, że i nasza Szkoła mogła włączyć się w pomoc dla Mikołajka. Zebrane pieniążki przekazaliśmy na ręce Mamy Pauliny, która prosiła by wszystkim serdecznie podziękować za okazane serce.  Dziękujemy również Nauczycielom, którzy przygotowywali słodkie wypieki i Wolontariuszom, którzy dzielili się swymi talentami i byli zaangażowani w przygotowanie do koncertu.

Add your thoughts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content