Wybory do Samorządu Uczniowskiego

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, 

aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, 

którzy razem uczą się, działają…, 

żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…, 

żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, 

pilnował porządku i praworządności… 

to nie tylko praca, ale i walka… 

w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”. 

                                                                                Janusz Korczak 

26 września w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swoje programy przygotowując plakaty wyborcze, które zawisły na szkolnych korytarzach . Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „jeden dzień bez pytania i kartkówek”, „dzień w piżamie” czy „bal karnawałowy”. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu- p. Małgorzata Ślaga, p. Magdalena Możdżeń, p. Ireneusz Biedroń oraz p. Karolina Kantorowicz. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.
W głosowaniu udział wzięło 360 uczniów z klas I-VIII. Głosami szkolnych wyborców przewodniczącym szkoły została Ania Olszewska z klasy VII a (95 głosów),  a jej zastępcą Julka Kierzak z klasy VIII a (93 głosy). Sekretarzem została Martyna Michałek (90 głosów), a skarbnikiem Gracjan Grabowski (51 głosów).  25 głosów zostało unieważnionych, a 6 osób wstrzymało się od głosu.  Wszystkich uczniów klas 1-8 zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu. 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW W REALIZACJI ZAMIERZONYCH CELÓW. 

Add your thoughts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content