GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY DLA KLAS I – III

W dniu 28 marca 2023r. odbył się gminny konkurs matematyczno – przyrodniczy dla kl.1-3 „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”. W tym roku naszym tematem były „Ryby – środowisko wodne”. Z pomocą uczniów, rodziców naszej szkoły oraz innych życzliwych osób została przygotowana dekoracja, która dopełniła całości konkursu. Atrakcją była też pogadanka z zaproszonymi gośćmi: prezesem koła Polskiego Związku Wędkarstwa w Rabce Zdroju Tadeuszem Kocjanem oraz Robertem Świdrem. Panowie wędkarze z zapałem opowiadali o swojej pasji. Uczniowie biorący udział w konkursie oraz uczniowie klas trzecich naszej szkoły z zaciekawieniem słuchali wielu ciekawostek związanych z wędkarstwem, pojawiły się też pytania, na które goście chętnie odpowiedzieli.

Do walki o tytuł i statuetkę Mistrza matematyki i przyrody klas 1-3 2023roku, włączyło się 16 uczniów z wszystkich szkół naszej gminy. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom znajomości tematyki o rybach i środowisku wodnym oraz umiejętności matematycznych. Wyniki konkursu:

1miejsce : Lena Harkabuz – SP Harkabuz

2 miejsce: Mikołaj Błachuta – SP Raba Wyżna

3miejsce: Antonina Głogowska – SP 1 Skawa

                Maria Kowalczyk – SP Rokiciny Podhalańskie

Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a opiekunom za profesjonalne przygotowanie swych wychowanków.

Add your thoughts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content