III Gminny Konkurs Ortograficzny

6 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Mistrz Ortografii klas III Gminy Raba Wyżna”. Ortograficzne zmagania cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, gdyż wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali testy, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

Zwycięzcą konkursu i tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymała – Klaudia Worwa

II miejsce zajęła – Wiktoria Domagała

III miejsce przypadło – Amelia Bogdał

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Uczennicy, która zdobyła tytuł Mistrza gratulujemy doskonałej znajomości ortografii.

Skip to content