XI Konkurs Poetycki „Ojca Świętego Imię nigdy nie zaginie”

18 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Sieniawie odbył się
XI Konkurs Poetycki „Ojca Świętego Imię nigdy nie zaginie” w którym już tradycyjnie brali udział uczniowie z naszej szkoły.

Jakub Sulka (Ia), Piotr Skawiniak (IIb) Tamara Franczyk (IIIa), Anna Rust (IVa), Michał Fic (IVa), Szczepan Franczyk (Va), Kornelia Chlebek (VIc), Laura Skawiniak (VIc), Julia Wojciechowska (kl. VIc), Julia Bochnak (kl. VIIIa), Julia Rapacz (kl. VIIIa), Emilia Talaga (kl. VIIIa) pięknie wyrecytowali wiersze o Papieżu Janie Pawle II godnie reprezentując naszą szkołę.

W czasie konkursu panowała bardzo serdeczna i przyjazna atmosfera, co chwilę rozlegały się brawa, którymi nagradzano każdego z uczestników. Niewątpliwie wsparciem dla naszych uczniów była również obecność rodziców i najbliższych członków rodziny.

Najbardziej emocjonującym momentem było oczywiście ogłoszenie wyników, na które wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy – w tym roku wyjątkowo długo – zapewne z powodu tak dużej liczby uczestników.  Tym bardziej więc cieszymy się z wysokich miejsc naszych uczniów, choć gratulacje i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom- za odwagę, poświęcony czas, determinację i przekraczanie własnych granic.

W kategorii gwarowej (kl. IV-VIII) nagrody zdobyli:

I miejsce Laura Skawiniak kl. VIc

III miejsce Anna Rust z kl. IVa

W kategorii literackiej (kl. I-III, IV-VIII)

II miejsce Tamara Franczyk z kl. IIIa

III miejsce Jakub Sulka z kl. Ia

Wyróżnienie Szczepan Franczyk z kl. Va

Ten czas był dla nas wszystkim czasem radości, pogłębieniem wiary, spotkaniem z wartościami i wyrazem wciąż żywej pamięci o naszym wielkim Rodaku Świętym Janie Pawle II.

 

 

Skip to content