Gminny konkurs matematyczno – przyrodniczy dla klas 1-3 „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, „Kosmos – układ słoneczny”

W dniu 7 maja 2024r. odbył się gminny konkurs matematyczno – przyrodniczy dla kl.1-3 „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”. W tym roku naszym tematem był „Kosmos – układ słoneczny”. Z pomocą uczniów, rodziców naszej szkoły oraz innych życzliwych osób została przygotowana dekoracja, która dopełniła całości konkursu. Atrakcją były też warsztaty „Rakietą do planet” prowadzone przez Mobilne Planetarium Orbitek. Uczniowie mogli utrwalić wiedzę, którą zdobywali podczas przygotowania do konkursu. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali i słuchali ciekawostek związanych z wszechświatem.

Do walki o tytuł i statuetkę Mistrza matematyki i przyrody klas 1-3 2024roku, włączyło się 16 uczniów z wszystkich szkół naszej gminy. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom znajomości tematyki o Kosmosie, w tym o Układzie Słonecznym.

Wyniki konkursu:

1miejsce : Magdalena Adamczyk – SP Sieniawa

2 miejsce: Wojciech Bielarczyk – SP Raba Wyżna

3miejsce: Aleksandra Łabuda – SP Harkabuz

Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a opiekunom za profesjonalne przygotowanie swych wychowanków.

Opiekunowie: K. Kantorowicz, A. Kurek, M. Polczak

Skip to content