Konkurs InstaLogik

W czasie przerwy świąteczno – feryjnej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematyczno – informatycznym, który odbywał się pod honorowym patronatem Wydziału Informatyki, Matematyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania, rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komutacyjnego, czyli procesu znajdywania rozwiązań do danego problemu przy świadomym wykorzystaniu metod i narzędzi informatycznych.

W konkursie tym naszą szkołę reprezentowali:
Katarzyna Nikiel i Patrycja Kulman – uczennice klasy 4a, Paweł Nikiel z klasy 6c oraz uczniowie klasy 7a: Mateusz Nikiel i Rafał Słodyczka.

Dziękując uczniom za udział w tym konkursie, gratuluję kreatywności i pomysłów przy rozwiązywaniu poszczególnych etapów konkursu. A przede wszystkim, że w czasie przerwy od nauki chciało im się pomyśleć i w bardzo owocny sposób spędzić czas wolny. Dla wszystkich uczestników konkursu ogromne podziękowania i gratulacje!

Koordynator konkursu – Beata Macioł

Skip to content