Tydzień Bezpieczeństwa w klasa 0-III

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa zostały zorganizowane spotkania i wykłady dla uczniów ze: Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabie Wyżnej – Strażacy pokazali naszym najmłodszym uczniom jak mogą udzielić pomocy osobie poszkodowanej, przypomnieli numery alarmowe. Dziękujemy!

Spotkania naszych uczniów z dzielnicowym Dariuszem Ditmajerem miały uświadomić naszym uczniom jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego ze szczególnym zwróceniem uwagi na elementy odblaskowej odzieży, które pomagają kierowcom we wcześniejszym dostrzeżeniu dziecka na drodze. Najmłodsi z pośród nas otrzymali w prezencie odblaskowe opaski. Dziękujemy!

Naszym uczniom podczas spotkań z pedagogiem przypomniane zostały zasady poruszania się w obrębie torów kolejowych, w trakcie spotkań zostały wykorzystane ulotki informacyjne Polskich Kolei Państwowych. Dziękujemy!

Każdy wychowawca na zajęciach lekcyjnych przypominał, uświadamiał i pouczał uczniów jak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo, a finałem a zarazem podsumowaniem działań był Odblaskowy Pokaz Mody i hasła promujące wśród naszych uczniów noszenie odblasków.

  • Zaprzyjaźnij się z odblaskiem, który świeci ostrym blaskiem! – klasa 3b
  • Być widocznym ważna sprawa. Noś odblaski wieczorem i z rana! – klasa 1b
  • Ten o siebie dba, kto na sobie odblask ma!– klasa 2a
  • Bądź bezpieczny na drodze! – klasa 2b
  • Jeśli na drodze chcesz być bezpieczny, noś odblask on jest konieczny! – klasa 3a
  • Pamiętaj! Aby zabawa była miła, wesoła, bajeczna. To najpierw musi być bezpieczna. – klasa 1a
  • Noś odblaski dniem i nocą, będą naszą SUPERMOCĄ! – oddział 0b
  • Odblaski chętnie nosimy- nigdy ich się nie wstydzimy! – oddział 0a

Ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie działania odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

Add your thoughts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content