Mały obserwator przyrody

„Mali Odkrywcy witają Was,

Eksperymenty rozpocząć czas.

Dzisiaj doświadczać, poznawać będziemy,

bo prawa nauki odkryć chcemy.”

W dniu 19.06.2023r w naszej szkole odbył się dzień „Małego obserwatora przyrody” w którym wzięli udział uczniowie klas 0A i 0B naszej szkoły. Samodzielnie wykonując doświadczenia zgłębiali tajniki przyrody jednocześnie stając się jej wnikliwymi badaczami. Spotkanie z młodymi naukowcami  przebiegało w dwóch odsłonach: pierwsze uczniowie klas VII – VIII zaprezentowali młodszym kolegom w formie pokazu ciekawe doświadczenia z zakresu biologii, chemii i fizyki. Uczniowie klas VII śladami Neli małej podróżniczki wraz z  młodymi badaczami odkrywali lądy dalekiej Azji, i Ameryki przybliżając codzienne życie tamtejszej ludności. W drugiej części spotkania młodzi przyrodnicy poznawali otaczający ich świat poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń.

Wszyscy uczestnicy, zarówno prezentujący jaki i zerówkowicze przeżyli spotkanie z wypiekami na twarzach. Na potwierdzenie zdobytych umiejętności każdy młody badacz otrzymał dyplom.

Skip to content