XXI PRZEGLĄD RECYTATORSKI IM. KATARZYNY KRACIK

05 października uczennice naszej szkoły wzięły udział w XXI Przeglądzie Recytatorskim im. Katarzyny Kracik zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach.

W jury zasiadły Panie: Zofia Mieszczak, Jadwiga Pilch oraz Grażyna Kracik. Przed uczestnikami postawiono trudne zadanie, ponieważ komisja konkursowa oceniała występy nie tylko pod kątem opanowania tekstu, dykcji czy interpretacji utworu, ale także poprawnej gwary i stroju regionalnego.

Do tegorocznego przeglądu zgłosiło się 78 uczestników w dwóch kategoriach gwarowych: wiersz – recytowało 48 osób oraz gadka, gawęda – zaprezentowało się 30 osób. Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na poszczególne kategorie wiekowe: przedszkola i klasy 0, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz dorośli. Nagrody laureatom w tegorocznym konkursie wręczali: wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek, przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Kościelniak, sołtys wsi Spytkowice Pani Władysława Faltyn, dyrekcje szkół podstawowych Pani Elżbieta Wagner oraz Pani Irena Bala.

Naszą szkołę godnie reprezentowały cztery uczennice z kl. III i VIII. Jury doceniło ich występy honorując je znaczącymi miejscami:

II miejsce – Tamara Franczyk kl. III, gadka

II miejsce – Julia Rapacz kl. VIII, gadka

III miejsce – Julia Bochnak kl. VIII, wiersz

Cieszymy się także z pięknego występu Martynki Cieplińskiej z kl. III.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu i odwagi!!!

Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Realizatorki projektu: p. Anna Jaskowiak i p. Maria Kołodziejska.

Skip to content