Dzień Papieski

Dzień Papieski

Obchody Dnia Papieskiego w tym szczególnym roku –  świętowania 45 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową rozpoczęły się w naszej szkole od złożenia kwiatów pod pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II i odśpiewania „Barki” przez Dyrekcję, Nauczycieli i uczniów klas VIII. Szczególnym gościem, który nam towarzyszył w czasie tej wzniosłej chwili była Pani Elżbieta Smółka- oddana sercem i duchem Papieżowi Polakowi, służąca przez wiele lat na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Kolejną odsłoną naszego wspólnego świętowania był dzień, w którym rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Literacko-Plastyczny „Jan Paweł II we wspomnieniach mojej rodziny”. Wszystkie prace zarówno te plastyczne wykonane przez dzieci z klas 0-III, jak i te pisemne autorstwa uczniów z klas starszych, zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Wszyscy uczestnicy konkursu, którzy wykonali 49 pięknych prac, otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki. I w tym miejscu chcemy raz jeszcze podziękować wspomnianej już Pani Elżbiecie Smółce, która pomogła nam w sfinansowaniu nagród konkursowych. Ten wyjątkowy dzień upłynął w naszej szkole pod znakiem Papieskiej Kremówki. Na każdej przerwie można było nabyć to pyszne ciastko wrzucając do skarbonki przysłowiowy „grosik” na rzecz chorego Mikołajka. Zebrane pieniążki zostaną przekazane mamie potrzebującego chłopca. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, Wolontariuszom i ich Rodzicom, dzięki którym ta akcja była możliwa. A w tym roku padł niewątpliwy rekord, gdyż rozprowadziliśmy ponad 500 kremówek. Dziękujemy!

Ostatnim punktem obchodów Dnia Papieskiego było zwiedzenie przez naszych najmłodszych uczniów – wystawy pamiątek po Ojcu Świętym. Dzieci mogły zobaczyć książki z oryginalnym podpisem Św. Jana Pawła II, stroje, zdjęcia czy pamiątkowe medale.

Niech ten czas pielęgnowania pamięci o Największym z Rodu Słowian zaowocuje w każdym z nas pragnieniem naśladowania go i życia wartościami na co dzień.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w Szkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Jan Paweł II we wspomnieniach mojej rodziny”:

Kategoria plastyczna kl.0-III:

I miejsce:

Jan Kowalczyk kl.1b

Żaneta Pietrzak kl.1b

II miejsce:

Kaja Koszarek kl. 0a

Weronika Możdżeń kl. 2b

III miejsce:

Natalia Wsół kl. 1b

Viktor Jaskowiak kl. 2b

Wyróżnienia:

Lena Domagała kl. 1a

Łucja Domagała kl. 1a

Jakub Podsiadło kl. 2a

Piotr Skawiniak kl.2b

Aleksander Guzik kl.1a

Mikołaj Niżnik kl. 1b

Jakub Łach kl. 1b

Helena Rutkowska kl. 1b

Kategoria literacka kl. IV-VIII

Nagrody:

Olaf Mieszków  kl.4a

Dawid Sawina  kl.4a

Anna Rust  kl.4a

Wojciech Antolak  kl.4a

Kamila Łach  kl.4a

Weronika Wicherek kl.4b

Aleksandra Błachuta  kl.6c

Laura Skawiniak  kl.6c

Skip to content