Podsumowanie akcji „Ile waży Święty Mikołaj ?”

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji charytatywnej „Ile waży Święty Mikołaj?” na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Akcja trwała od listopada 2023 do stycznia 2024 i  miała  charakter zbiórki monet o wszystkich nominałach. Co roku zebrane pieniądze wspierają fundusz przeznaczony na organizację pomocy dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk oraz utrzymanie placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację.

Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do akcji wiedząc, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Po zakończonej akcji zebrane grosiki zostały posegregowane według nominałów i przeliczone. Zebrane monety zostały przelane na konto Fundacji. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel.  

Skip to content