MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNO – FIZYCZNE.

22 marca odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnych Zawodów Matematyczno – Fizycznych, których organizatorem była nasza szkoła. Wzięło w nich udział 6 dwuosobowych drużyn, których zadaniem było rozwiązać jak najwięcej zadań w czasie 120 min. Zawodnicy na start otrzymali 6 zadań i po poprawnym rozwiązaniu jednego, otrzymywali od komisji kolejne. Jeżeli odpowiedź była niepoprawna, wracali na miejsce i podejmowali kolejną próbę rozwiązania tego zadania. Ciekawa i sprzyjająca rywalizacji formuła tych zawodów sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili rozwiązując niełatwe zadania z zakresu matematyki i fizyki.

Reprezentantki naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Sieniawy  rozwiązali po 17 zadań, jednak nasze dziewczyny miały zrobione zadanie o wyższym numerze i to zdecydowało o ich wygranej.

I miejsce: Katarzyna Nikiel i Kornelia Antolak, Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej,

II miejsce: Kacper Wojtasiak i Jakub Dziechciowski, Szkoła Podstawowa w Sieniawie,

III miejsce: Kinga Syrnik i Szymon Szyszka, Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział w zawodach. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym przedsięwzięciu oraz nauczycielom opiekunom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu i pomoc w pracach komisji konkursowej. Do zobaczenia za rok!

Skip to content