Mały obserwator przyrody

„Każdego dnia tak bez głośnej mowy

Tysiące pytań przychodzą małemu Jasiowi do głowy

I tak rozmyśla na różne tematy

Na przykład: skąd wzięły się oczy niebieskie mojego taty?

Skąd bierze się śnieg biały?

Dlaczego robaczek świętojański świeci w nocy i jest taki mały?

A jak oddychają ryby pod wodą?

I czy można by jakoś sterować pogodą?…”

„Tysiące pytań”, Małgorzata Borkowska

W dniu 13.06.2024r w naszej szkole odbył się dzień „Małego obserwatora przyrody” w którym wzięli udział uczniowie klas 0A i 0B naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami.

Na czas pokazu nasi maili goście przenieśli się do  magicznego świata nauki i odkryć, gdzie czekało na nich całe mnóstwo przygód z zakresu chemii, fizyki i biologii. Mogli oni obserwować, jak tęcza tańczy w kieliszku, jak kryształy ukazują swoje magiczne kształty, a także, jak interesująco wygląda wulkan chemiczny!. Na ich drodze czekał również skaczący pieprz, tańczący olej oraz wiele innych niesamowitych eksperymentów!

Uczniowie klas VIII śladami Neli małej podróżniczki wraz z  młodymi badaczami odkrywali lądy dalekiej Azji, i Ameryki przybliżając codzienne życie tamtejszej ludności.

Na zakończenie podróży po krainie bajkowych doświadczeń nasi mali odkrywcy mieli okazję przy pomocy swoich starszych kolegów zasmakować trochę magii nauki wykonując samodzielnie doświadczenia. Na sam koniec mali badacze odwiedzili Miska, który dba o czystość środowiska

O, jak wspaniale było spędzić ten czas razem, odkrywając tajemnice naszej magicznej Krainy Bajkowych Doświadczeń! Mam nadzieję, że każdy z małych obserwatorów przeżył  prawdziwie niezapomnianą przygodę, pełną uśmiechu i fascynacji. Po zakończonej podróży po krainie nauki, nadszedł czas wracać do codziennych przygód i zastosować naszą nową wiedzę w praktyce.

Dziękujemy, że byliście z nami i razem tworzyliśmy te niezwykłe chwile

Do zobaczenia następnym razem, mali odkrywcy!

Zobaczmy to ponownie!

Zapraszamy do oglądania fotorelacji

Skip to content