Wybory do Samorządu Uczniowskiego

22 września 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do władz samorządu uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swoje programy, przygotowując plakaty wyborcze, które zawisły na szkolnych korytarzach. Nie zabrakło chwytliwych postulatów:  „dzień w piżamie” „bal karnawałowy” czy „automaty w szkole”. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu- p. Małgorzata Ślaga, p. Magdalena Możdżeń, p. Anna Jaskowiak oraz p. Karolina Kantorowicz. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

W głosowaniu udział wzięło 339 obecnych uczniów z klas I-VIII. Głosami szkolnych wyborców przewodniczącą szkoły została Julia Bochnak z klasy VIII a (211 głosów),  a jej zastępcą Matylda Bochnak z klasy VII a (48 głosów). Sekretarzem została Martyna Majcher z klasy VIII a (39 głosów), a skarbnikiem Martyna Michałek z klasy VII b (36 głosów).  3 głosy zostały unieważnione, a 2 osoby wstrzymały się od głosu.  

Wszystkich uczniów klas I-VIII zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu. 

GRATULUJEMY JULII I ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW W REALIZACJI ZAMIERZONYCH CELÓW. 

Skip to content